TuEłk – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Niebawem rozpocznie się remont ulicy Jeziornej w Ełku. Sprawdź, co nowego pojawi się w okolicy!

  1. Budowa ulicy Jeziornej

Aktualnie ulica Jeziorna – mieszcząca się na odcinku między ulicą Jana Pawła oraz ulicą Grajewską – ma żwirową oraz gruntową nawierzchnię. Jej słaby stan techniczny oraz zastoje wody spowodowały, że w końcu w tym miejscu rozpocznie się remont.

Budowa ulicy Jeziornej

Na ulicy Jeziornej powstanie między innymi nowa nawierzchnia oraz chodnik dla pieszych. Długość odcinka pieszo-jezdnego będzie wynosić około 328 metrów. Całość będzie wybudowana z brukowej kostki. Remont dotyczy odcinka od ulicy Jana Pawła do ulicy Gajewskiej.

Na odcinku powstaną także zjazdy, kanał teletechniczny oraz deszczowy. Nie zabraknie również odpowiedniego oświetlenia ulicznego. Ponadto wzdłuż pasa drogowego pojawią się także tereny zielone. Realizacja tego projektu nie tylko korzystnie wpłynie na płynność ruchu, ale i skutecznie podniesie poziom bezpieczeństwa na tym odcinku.

Prace budowlane potrwają około czterech miesięcy od podpisania ostatecznej umowy. Fundusze na remont zostały pozyskane z budżetu państwa – dokładniej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.